Добре дошли!

ИндексPortalВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

Share | 

Пера в нощта

Go down 
АвторСъобщение
murtagh_girl

Брой мнения : 335
Местожителство : Един краен свят далеч...

ПисанеЗаглавие: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 6:08 pm

Нощта беше безлунна и толкова тиха. Толкова красива и тъмна. Да...Колко тихо падаха вишневите цветчета по пътя, по който никой не минаваше вечер. Как тихо пееха нощните птици в гората. Толкова тихо...Толкова мирно...Спокойно.
Той седеше на покрива на една от сградите и му се искаше да изпее някоя песен за тази нощ...Защо ли?Рядко му се случваше да има такива желания...Но пък от време на време се случваше и той не можеше да спре тези мисли.
Колко различно беше да живееш тук, отколкото долу. Долу, на вечната, скръбна земя. А тук, във вечното щастие. Толкова далеч...Такава разлика...Винаги, завинаги.
Той не беше особено висок, или беше. Не можеше да се определи, защото имаше крила. Дълги и снежно бели. Те се отразяваха в нощта и сякаш светеха. Светеха, светеха с чудно красиви окраски. Далеч от злото, далеч от болката...Винаги, завинаги.
Нямаше намерение да напусне това място. Поне не засега. Знаеше, че можеше да помогне на света около себе си. Но точно той ли?Ами ако не успееше...Нищо нямаше да постигне...Трябваше да намери друг начин...Но после...Сега бе тъй спокойно. И нямаше никой...Никой...

ест, който иска да пише^^
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://svetove.forumotion.com/forum.htm
katri_mei

Брой мнения : 45
Местожителство : Makai World

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:15 pm

- Скучаеш ли?- въпросът дойде някъде от горе, над покрива, над сградата. Размахът на другите криле се усети слабо, когато онази снижи и стъпи внимателно на няколко крачки зад него, събирайки кротко крилете си. Синьо-зелената й коса стоеше неподвижно, като вкаменена, независимо че имаше и слаб ветрец, нито кичур не потрепваше, или тя просто го правеше нарочно. Рядко й се отдаваше да стъпва по покриви, всъщност рядко й се отдаваше да каца където и да било, повечето си време прекарваше все в летене от едно място на друго, но тази нощ явно и тя нямаше работа. От известно време нямаше и май този въпрос трябваше да е насочен към нея самата, но тя предпочете да попита друг.
Вижте профила на потребителя
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:19 pm

- За мен ли се отнася? - отговори той без да обръща внимание на гласа. Може би нямаше сили да погледне или пък искаше...Както и да беше, нямаше особено значение. Нямаше. - На същества като мен, господарке, винаги е скучно.

Последната промяна е направена от murtagh_girl на Вто Дек 16, 2008 9:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:32 pm

- Тогава защо не се развеселиш?- наклони глава на една страна и го загледа с интерес:- Има толкова забавни места. Толкова много съграждани, които се хващат на шегите с лекота.- пристъпи напред, като за момент й се стори че ще падне, но успя да се задържи, трепвайки леко с крила:- И това... " господарке", е напълно излишно.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:37 pm

- Извинявай...Замислих се... - дали беше разсеян от нещо или просто не влагаше никакъв смисъл в думите... - Аз не мога да се шегувам...Тъй че това едва ли ще е начин на забавление...
Не си спомняше доста отдавна да се беше интересувал от нещата в този свят...Сякаш откъснат от всичко, беше решил този път...да живее за себе си...Бяха притъпили така жестоко желанието му за смях.
- Ти защо си тук?

упс, отгоре мнението съм мислела че го пиша в другата тема^^"
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:47 pm

- Ами... и на мен ми е скучно, в действителност...- седна до него внимателно и подпря глава на коленете си:- Няма с кого да измисля подобаващ план за шега на някого.- вдигна леко рамене и въздъхна:- Ами ти, как така не можеш да се шегуваш? Всеки може, стига да поиска. Лесно е!- вдигна глава рязко и се усмихна широко, като и притвори тъмните си очи.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:51 pm

- Да и така може да е, но пък на мен вече ми се сърдят. Казаха, че съм бил прекалил и така нататък...Случва се веднъж на година...Трябва просто...Да отстраня проблема, като отстраня себе си - винаги беше така. А после му прощаваха...Винаги...
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:56 pm

- Да ти се сърдят ли? Та това е глупаво.- намръщи се леко и дори се нацупи:-Никой не е достатъчно прекалил в делата си, за да му се сърдят... чак пък до толкова, че да решиш да... Я, чакай! Да отстраниш себе си ли?!- възкликна, като чак сега успя да обмисли, това което той й каза.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 9:59 pm

- Да - кимна той с усмивка - Просто да не ги нервирам с фразите си. Понякога имам лошите навици да подмятам различни неща, които не им се нравят... - повдигна рамене, въпреки че още си лежеше на покрива - Пък и аз нямам особено много извършени дела. Освен да си се рея в облаците
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:06 pm

- Значи си младок... съвсем.- усмихна се пак, като се загледа напред:- Но пък това не ти пречи да се заемеш с нещо още от сега, тогава няма да ти е скучно, а и никой няма да ти се сърди и няма да се налага да отстраняваш себе си... никога.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:10 pm

- Да но е толкова трудно...На такива като мен не дават да се занимаваш с неща, които да ти изтрият лошото име. Пък и аз съм "имал да уча още". - знаеше си го и без да му натякват. Много добре знаеше, че магиите му бяха малко слаби, ако не искаше да се концентрира...Затова беше се отказал от всичко и сега просто си лежеше. - Май ще е по-добре да изчакам да ми...дойде времето...Както казват
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:13 pm

- Ти ги остави какво казват мъдреците, и не нищо не знаят ако трябва да си говорим истината. Само се правят на такива.Когато ги попиташ нещо по- различно от това, с което се занимават от хилядолетия, предпочитат да те прогонят, защото уж нямали време да отговарят на такива въпроси. Аз затова и не ги слушам, поне не и повечето... само някои, които решиха по- бързо да се отърват от мен, много отдавна.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:15 pm

- Стига да не ме наказват като моя скъп приятел после...Тогава с радост бих избягал от тук, така да се каже...Само че нямам си и на идея какво бих направил с това, което мога да сторя...Само ще има да навредя на някой невинен с малко огън в лицето
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:19 pm

- Ако решиш да бягаш... няма проблем, никой няма да разбере ако те прикрия. Няма да има наказания, а това на кого можеш да помогнеш...- замисли се за момент и се изправи рязко:- В човешкия свят има много, които имат нужда от голяма помощ. Така, че с малко огън или с много, все на някого ще си от огромна необходимост. А помогнеш ли веднъж, в кърпа ти е вързано свободното пътуване където си пожелаеш.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:22 pm

- Примамлива оферта - въздъхна той. Може и да му се искаше, само че дали беше сега времето да го реши от нищото. Първо трудностите с магиите и вечните караници тук до нищо едва ли водеха там. Пък и едва ли щеше да...Е, лошите неща винаги бяха повече, разбира се, но...Просто така можеше ли да отиде без да се страхува долу и да си намери някой интересен тип човек...същество... - Може би ще помисля
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:24 pm

- Мисли си, мисли, само да не забравиш...- засмя се и се издигна, като застана пред него във въздуха и килна глава на една страна:- Аз сега отивам да тормозя едни приятел от човешкия свят с мърморенето си, така че до скоро.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:32 pm

- Когато се върнеш...Може и да съм решил... - ако те разберяха, просто щяха да му се смеят. Но ако имаше начин да докаже себе си...Да докаже, че може нещо...Имаше ли такъв начин?Може би да...Може би...
katri_mei

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:35 pm

- Надявам се.- отвърна през весел смях и се спусна надолу, а после се и издигна и чак сега позволи на кичурите й коса да се развеят от вятъра свободно. Изведнъж се изгуби напред, като изчезнала в нищото, погълната от някоя от своите магии, порталите си.
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Вто Дек 16, 2008 10:39 pm

- Нико, слизай от покрива веднага! - развика се в останалата тишина женският глас. Да, още му се сърдеше...Разбира се...Имаше ли нещо, което да не го правеше виновен всеки път...Понякога го измъкваха приятели но...
- Не искам, пропускам вечерята.
- Нико! - звучеше...странно...но беше нормално. След малко когато видя, че синът й ще изпълни заканата, просто затръшна вратата зад себе си и го остави...И за тях беше пречка...Която трябваше само да изхранват, а тя не учеше и нищо не правеше. Защо, щеше да стане просто метач или бог знае какво...Имаше ли смелост да отиде на земята, беше прекалено страшно там...Не я беше виждал никога...Беше слушал само невероятните и глупави приказки...Знаеше, че са глупави...Но пък нямаше да има "лиценз" за добър ангел така или иначе...Наистина трябваше да включи мозъка си...поне за няколко минути...
murtagh_girl

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   Сря Дек 17, 2008 2:59 pm

- Нико!Майка ти пак се оплака - едва ли не веднага след затварянето на вратата отново се отвори и ангела на покрива въздъхна. До него кацна един много ядосан...баща...
- Тате, казахте ми да се отърва от глупостите. Как да го сторя, като не ме оставяте намира!?
- Не викай и не ми отговаряй така. Стани!Време ти е да се научиш как да се държиш наистина.
Момчето нямаше такова намерение. Нямаше да стане. Никакви наказания и караници. Нямаше да стане вече. Изплези се на онзи и предпочете да му избяга от поглед, поне да се криеше можеше перфектно, пък и бързо летеше.
- По-добре долеч от теб - промърмори когато най-сетне се беше успокоил след като беше претърпял няколко сбълсквания с късно прибиращи се. Беше седнал до един от комините, поне крилата топлеха, ако не служеха за друго - На другия край на света...Или в смъртните земи...Във всеки случай, по-далеч от вас...Никога вече...
За първи път осъзнаваше нещо...Сякаш от години не се бе случвало. Беше избягал...Беше избягал от дома си по такъв глупав начин...Защо?Какво сега, да отиде при Съдбата и да я пита какво да стори?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Пера в нощта   

Пера в нощта
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1